Mgr. Jakub Jelínek
Předseda Spolku sympozia rytého skla z. s. od roku 2019 je zároveň zástupcem ředitele Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově od roku 2014. V letech 1993–1997 absolvoval tuto školu v oboru Ryté sklo a dále pokračoval ve studiu Vyšší odborné školy sklářské Nový Bor na oboru Broušené sklo v letech 1997–1998. Následně absolvoval obor Výtvarná výchova ZŠ, SŠ, ZUŠ na Pedagogické fakultě Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (1998–2004). Vyučoval odborné předměty na SUŠ Liberec s.r.o. na oboru grafický design. V současnosti je koordinátor investičních a neinvestičních projektů SUPŠS Kamenický Šenov, předseda Young Glass Symposium z. s. – Dětské sklářské sympozium YGS a jednatel 4Arte z. s. – spolek pro umělecké volnočasové aktivity dětí a dospělých. Příležitostně a vybíravě se věnuje grafickému designu, umělecké a produktové fotografii.
MgA. Jana Hradcová
Svou výtvarnou dráhu započala studiem na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě (1993–1997), obor navrhování a tvorba skleněných figurek. Pokračovala na Fakultě umění a designu v Ateliéru grafického designu, UJEP v Ústí nad Labem (2001–2006), pod vedením prof. akad. mal. Karla Míška, PhD. Studium si obohatila dvěma půl ročními stážemi v Krakově (PL) a Sydney (AU). V rámci doktorského studia získala 14 denní pobyt v New Yorku (US). Její tvorba se vyznačuje snahou o maximální integraci informací a vytvoření srozumitelné vizuální složky designu. Soustavně se věnuje tvorbě edukativních a interaktivních pomůcek pro environmentální vzdělávání a osobnostní rozvoj. Znalost oboru skla jí pomáhá při smysluplné propagaci sklářských a keramických výtvarníků a při spolupráci na samostatných i souborných akcích – pracuje pro Mezinárodní sympozium keramiky v Bechyni, spolupracuje na výstavách a tiskovinách se Sdružením výtvarných umělců keramiků a na výstavách spolkových i jednotlivých členů: Stálá expozice sochaře a keramika Lubomíra Šilara ALTAMIRA – Městské muzeum v Lanškrouně, Anna Klimešová, 4D – Topičův salon v Praze, Miroslav Oliva – Andělům a kočkám, Chodovská Tvrz v Praze, 9. a 10. Keramické setkání Kolín, výstava Fenomén B k 130. výročí keramické školy Bechyně – Mezinárodní muzeum keramiky v Bechyni, pobočka Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou, katalog IGS 2015 atd. Vytváří různé grafické výstupy pro prezentace sklářských výtvarníků a designérů, např. Zdeněk Lhotský a Studio Plechov, Jitka Kamencová Skuhravá, Jaroslav Skuhravý, Jan Frydrych, Zdeněk Štěpánek. Společně s Evou Fišerovou je spoluautorkou a kurátorkou putovního výstavního projektu Sousedé, přesahujícího z výtvarné do sociologické sféry. V oblasti grafického designu působí i pedagogicky .
BcA. Dita Hálová, DiS.
Dlouhodobě se věnuje kurátorské činnosti a produkci výstav v oblasti designu a volného umění se zaměřením na silikáty. Zaměřuje se na propagaci těchto oborů jako autorka webových prezentací nebo FB profilů organizací a autorů. Byla kurátorkou množství kolektivních výstav současné české keramické plastiky (2012–2018) a monografických výstav ve významných galeriích a muzeích. V letech 2009‒2018 pracovala v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze. Teoreticky a organizačně se podílela na výstavách současného skla s kurátorem Milanem Hlavešem a byla kurátorkou: P. RADA! Paráda! Pravoslav Rada – keramické dílo (2011), OHEŇ / HLÍNA / LED, Václav Šerák a žáci (2014 a další) a také na Mezinárodním sympoziu keramiky v Bechyni (2008–2016). Účastnila se autorsky výstav, soutěží a módních přehlídek (nominace na TOP STYL DESIGNER, Styl a Kabo, BVV 2003–2004, Talent sezóny Prague Fashion Week, 2005). Připravila stálou expozici a retrospektivní výstavu Lubomíra Šilara pro Městské muzeum Lanškroun (2016), kde působila také jako ředitelka (2019–2023). Spolupracuje s Hrnčířskými trhy Beroun a Muzeem berounské keramiky od roku 2010. Od roku 2016 se podílí na činnosti a propagaci projektů Spolku rytého skla z.s. a kurátorsky na Mezinárodním sympoziu rytého skla.
Kateřina Vondráčková