Úterý 9. 9.


1/ Ruth Fabritius
Německo, Rheinbach
přednáška – Franz Wendler
zazní na vernisáži výstavy
v muzeu ve 14.00 hod.

2/ Helfried Glössner
Německo, Rheinbach
přednáška – Franz Wendler
dtto

/od 15.15 v KLVC/

3/ Inita Emane
Litva, Riga
Autorské práce

4/ Ivana Majvaldová
ČR, Letohrad
Ivko – ryté sklo

5/ Vladimir Makovetskiy
Rusko, Saint-Petersb.
přednáška – ryté sklo MakLav
(E. Lavrischeva and V. Makovetskiy)
6/ Alexander Fokin
Rusko, Nikolsk
Umělec Alexander Fokin

7/ Arno Čančik
ČR, Nový Bor
Carské vejce

8/ Edith Slee
VB
Práce v kontextu země – duše

9/ Leonid Rath
Rakousko, Vídeň

předpokládané ukončení v 17.30

Pátek 12. 9.


/8.30/
Johan Polanecký

ČR
zahájení – úvodní přednáška

1/ Paul von Lichtenberg
SRN, Mnichov
přednáška – Mohn & Kothgasser
přednese K.Coleman
2/ Václav Frömmel
ČR, Kam. Šenov
přednáška – Sklářští obchodníci versus
řemeslníci v Kam.Šenově 1630–1868

3/ Tomáš Řídkošil
ČR, Turnov
přednáška – Počátky turnovského kamenářství

4/ Miroslav Cogan
ČR, Turnov
přednáška – Josef Drahoňovský
a šperkařská škola v Turnově
přednese V. Zajíc

5/ Jitka Lněničková
ČR, Praha
přednáška – Emil Šprachta a jeho
pražská dílna

6/ Milan Hlaveš
ČR, Praha
nové přírůstky rytého skla
ve sbírce UPM Praha

7/ Helena Braunová
ČR, Kam. Šenov
přednáška – Pečetidla K. Pfohla ze sbírky
Sklářského muzea Kamenický Šenov

dtto
přednáška – Výstava Pocta
Franzi Wendlerovi

8/ Katharine Coleman
VB, Londýn
přednáška – Výroba a rytí mých
nových prací na skle Bullseye

9/ Michael Klausing
SRN
přednáška – Možnosti laserové techniky
z pohledu uměleckého i komerčního

/polední přestávka 12.00–14.00,
zahájení odpoledního bloku ve 14.00/


10/ René Roubíček
ČR, KŠ/Praha
přednáška – Vzpomínka na EXPO '58

11/ Vladimír Kopecký
ČR, Praha
přednáška – Ryté sklo v atelieru VŠUP
a vlastní tvorba-retrospektiva
12/ Jaroslava Votrubová
ČR, Praha
přednáška – Kráska a zvíře –
rozum a živočišná podstata

13/ Gernot H. Merker
SRN, Kelheim
přednáška – Rostoucí zájem o rytí

14/ Ursula Merker
SRN, Kelheim
přednáška – Ryté skleněné šperky

15/ Vladimir Makovetskiy
RUS, Saint-Petersb.
přednáška – Macgrav ze St. Petersburgu

16/ Elena Vlasova
RUS, Saint-Petersb.
přednáška – Ruské současné optické
a ryté umělecké sklo

17/ Peter Rath
Rakousko, Vídeň
přednáška – Pěšky s trakařem
Kreybich II.
18/ Moser
ČR, Karlovy Vary
prezentace firmy

19/ Petr Rath
Rakousko, Vídeň
workshop – tisk na látky

20/ Pavel Vydra
ČR, Nový Bor
workshop glyptika–šperk

21/ Jaroslav Šára
ČR, Nový Bor
studentský program

22/ Jitka Lněničková
ČR, Praha
stříbřené sklo

předpokládané ukončení 17.30